in

West Ham ustavil pohod Chelseaja, Liverpool do zmage v 94. minuti

Razočarani Mason Mount po zmagovitem zadetku West Hama. Chelsea je tokrat prejel tri zadetke, v uvodnih 14 krogih pa skupaj vsega šest. Foto: AP

Branilec iz DR Konga je vratarja Edouarda Mendyja presenetil z leve strani v slogu nekdanjega slovenskega reprezentanta Milana Osterca na tekmi proti Romuniji pred 20 leti. Žogo je poslal v sredino, ta pa je končala v mreži.

Po prvem polčasu so gostje vodili z 2:1. Thiago Silva je premoč kronal v 28. minuti, ko je po strelu iz kota zadel z glavo, Mason Mount pa je v 44. minuti po protinapadu in dolgi podaji Hakima Ziyecha modrim zagotovil drugo vodstvo, potem ko je vmes z 11-metrovke izenačil Manuel Lanzini. Jorginho je slabo podal žogo Mendyju, ta je neugoden položaj poskušal rešiti s preigravanjem, a ni bil uspešen, v prerivanju pa je storil prekršek nad Jaredom Bownom.

Bowen je v 56. minuti poravnal izid na 2:2, ko je natančno streljal z roba kazenskega prostora. V nadaljevanju je bil za las prekratek, da bi dosegel še svoj drugi gol. Chelsea je ob koncu poskušal s pritiskom, toda večje priložnosti si ni priigral, na drugi strani pa je bil kaznovan za nepazljivost Mendyja. V tej sezoni ga je ugnal le še Manchester City.

City je tokrat osvojil tri točke pri Watfordu (1:3) in se povzpel na vrh lestvice. Liverpool je prav tako v gosteh z 1:0 premagal Wolverhampton in je zdaj drugi. Zadetek za zmago je v 94. minuti dosegel rezervist Divock Origi, ki je na zelenico prišel v 68. minuti.