in

Pred petkovim velikim izzivom Slovenke ugnale azijske prvakinje

Amra Pandžić. Foto: EPA

Korejke so vodile le na začetku tekme (1:0 in 2:1), sledile so izjemne slovenske minute, ko je igralkam v belih dresih v vsega osmih minutah uspela serija 8:2 (v tem obdobju je Tamara Mavsar dosegla tri gole) in Slovenija je povedla z 9:4. Azijske prvakinje so se nato približale na 14:12, a končnica je spet pripadla Slovenkam, ki so na odmor odšle s prednostjo petih golov (19:14).

Ana Gros. Foto: EPA

V prvem delu je bila strelsko najbolj razpoložena Nataša Ljepoja (5 zadetkov).

V drugem polčasu so Slovenke povedle že za deset zadetkov, a si na koncu privoščile preveč napak, tako da so Korejke zaostanek zmanjšale na štiri gole (29:25). V vratih je bila razpoložena Amra Pandžić, tako da kakšne napete končnice k sreči ni bilo.

Najbolj razpoloženi v slovenski vrsti sta bili Tamara Mavsar z devetimi in Alja Varagić s sedmimi goli.

Varovanke Dragana Adžića se bodo v petek pomerile z Norvežankami (20.30), morebiten podvig pa bi jim odprl vrata za preboj v četrtfinale. V nedeljo sledi še dvoboj z Avstrijkami (18.00). V četrtfinale bosta napredovali najboljši reprezentanci skupine II, za preostale pa bo svetovnega prvenstva konec.