in

Mini turnejo v Srbiji Cedevita Olimpija začela z zmago nad Mego

V četrti minuti je domači trener prvič posredoval z minuto odmora, ko je v protinapadu trojko za 4:10 zadel Ferrell. V nadaljevanju so zmaji po zabijanjih Radovića in Matkovića dvakrat povedli za sedem, z dobrim zaključkom uvodne četrtine pa so po prvih desetih minutah vodili z dvomestno prednostjo. Tik pred iztekom četrtine je bil Ferrel uspešen za tri za 17:28.

V dveh minutah nadaljevanja je Mirko Mulalić dal dve trojki, nato pa je Matic Rebec povišal ljubljansko prednost na +15. Slovenski organizator igre je najprej izsilil osebno napako Ahmaada Rorieja, zatem pa Američanu še pobegnil v prodoru in položil za 23:38. Ko je šest zaporednih točk prispeval Malcolm Cazalon, se je Mega v 19. minuti po dolgem času približala na manj kot deset točk zaostanka, da pa je bila razlika ob polčasu znova dvomestna (40:50), je s trojko poskrbel Adams, ki je v prvem delu dosegel kar 17 točk.

Golemac je že po dobri minuti drugega polčasa vzel minuto odmora, saj so njegovi igralci zapravili tri napade, ob tem dvakrat izgubili žogo, Mega pa je zmanjšala z dvema lahkima protinapadoma. Gostitelji so se v tretji četrtini še enkrat približali na -6, ko sta pa zaporedni trojki zadela Murić in Rebec, je ljubljanska prednost narasla na 14. Deset je znašala pred zadnjo četrtino (58:68).

Cedevita Olimpija je zadnjo četrtino odprla s petimi zaporednimi točkami. Dobrih pet minut pred koncem je Ferrell s črte prostih metov povišal na +16, nekaj več kot dve minuti kasneje pa je Golemac posredoval z minuto odmora, potem ko se je Mega približala na deset, zatem pa je Luka Cerovina zadel trojko za 78:85. Domači nalet je zaustavil Ferrell, ki je 80 sekund pred koncem s trojko prek roke Mateja Rudana potrdil ljubljansko zmago.