in

Dallas znova nemočen proti podivjanim Bikom

Luka Dončić tokrat ni imel prave energije. Približal se je trojnemu dvojčku, a met mu nikakor ni stekel. Velikokrat je bil prekratek. Foto: AP

Luka Dončić ni našel pravega ritma v napadu. Zbral je 20 točk, 10 podaj, 8 skokov in 4 ukradene žoge v 33 minutah. Zgrešil je 12 metov iz igre (6/18) in zadel le eno trojko (1/6). Najboljši strelec Mavericksov je bil Kristaps Porzingis z 22 točkami, Tim Hardaway je zbral eno manj, petkrat je zadel za tri točke.

Alex Caruso je hitro navdušil navijače v United Centru. Foto: AP

Ljubljenec občinstva Caruso neustavljiv v drugem polčasu
Biki so dobili zadnje štiri tekme proti Mavericksom. Chicago je zadel 15 trojk, sedemkrat je bil natančen Lonzo Ball. Nekdanji veliki up LA Lakersov je vseh 21 točk dosegel izza črte. Navijači Jezernikov ga ne pogrešajo preveč, zato pa so bili zelo razočarani, ko je odšel Alex Caruso. Ekspresno je postal ljubljenec občinstva v United Centru. Tokrat je s tribun večkrat slišal vzklike “MVP, MVP”. Z izjemno borbeno igro se je takoj prikupil navijačem, V drugem polčasu je bil neustavljiv, zbral je 16 točk in ukradel kar šest žog. Zgrešil je le en met iz igre (6/7) in zadel tri trojke. Z neverjetno energijo in odlično obrambo je bil nerešljiva uganka za Maverickse. Zvezdnik Zach LaVine je bil najboljši strelec srečanja s 23 točkami, Nikola Vučević pa je dodal še en dvojni dvojček (18 točk in 10 skokov).

Lonzo Ball je zadel sedem trojk iz desetih poskusov. Foto: Reuters

Dallas se je prebudil po slabem startu
Biki so bili precej bolj razigrani v uvodnih minutah. Ball in Vučević sta poskrbela za vodstvo s 16:9. Tudi minuta odmora Jasona Kidda ni takoj pomagala, Derrick Jones Jr. je povišal na 24:13. Dallas se je prebudil v zadnjih štirih minutah prve četrtine. Brunson je nanizal šest točk, Porzingis pa je bil natančen izza črte. Z delnim izidom 20:8 je Dallas celo prevzel vodstvo po 12 minutah (32:33).

Pet trojk Balla od odmora
Zalet so Mavericksi prenesli v drugo četrtino. Tim Hardaway je s trojko povišal naskok (39:46), a ga ni uspel zadržati. Chicago je sijajno končal prvi polčas, z delnim izidom 12:1 je prišel do preobrata. Ob odmoru so Biki vodili z 61:54. Ball je v prvem delu zadel kar pet trojk. LaVine je prav tako prispeval 15 točk. Dončić je do odmora zbral osem točk, met pa mu ni stekel (2/9).

V petek bo na sporedu novo gostovanje v San Antoniu, kjer so Mavericksi prejšnji teden slavili po napeti končnici.

Tekme 10. novembra:
CHICAGO – DALLAS
117:107 (32:33, 29:21, 34:26, 22:27)
LaVine 23 (8/12 iz igre, 2/2 za tri), Ball 21 (7/10 za tri), Vučević 18 (8/14 iz igre) in 10 skokov, DeRozan 17 (7/20 iz igre), Caruso 16 (6/7 iz igre, 3/4 za tri) in 6 ukradenih žog, Dosunmu in Ja. Green po 7, Jones Jr. 6, A. Johnson 2; Porzingis 22 (9/16 iz igre, 2/3 za tri) in 12 skokov, Hardaway 21 (5/9 za tri), Dončić 20 (6/18 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 7/10), 10 podaj in 8 skokov v 33 minutah, Brunson in Powell po 12, S. Brown in Finney Smith po 5, Ntilikina in Jo. Green po 4, Cauley Stein 2.

CLEVELAND – WASHINGTON 94:97

ORLANDO – BROOKYLN 90:123

BOSTON – TORONTO 104:88

NEW YORK – MILWAUKEE 100:112

HOUSTON – DETROIT 104:112

MEMPHIS – CHARLOTTE 108:118

NEW ORLEANS – OKLAHOMA CITY 100:108