in

Cedevita Olimpija – Hapoel Tel Aviv 41:45 (3. četrtina)

Dvoboj se je začel ob 18.30. Slovenski prvaki so izgubili vseh devet evropskih tekem v tej sezoni, ker bodo danes že brez Klemna Prepeliča (pred iztekom dvomesečne pogodbe zapušča zmaje), pa bo naloga še težja. V ekipi bo znova center Karlo Matković.

Stewart in Glas povlekla ljubljanski voz
Zmaji so se v prvem polčasu dobro zoperstavili izraelskemu kolektivu, kljub temu, da so imeli nekaj manjših kriz, prvo sredi prve četrtini, kar so gostje izkoristili z delnim izidom 7:0 za vodstvo z 18:11. A Ljubljančani so se še pravočasno pobrali, DJ Stewart in Gregor Glas sta do konca četrtine zaostanek stopila na -1 (17:18).

Blažič nezgrešljiv v končnici polčasa
V nadaljevanju je Olimpija igrala po sistemu toplo-hladno. Vsakemu obdobju, v katerem so Ljubljančani blesteli, so sledili temni trenutki, v katerih so naredili preveč napak v napadu in v obrambi. Tomer Ginat je dobri dve minuti pred koncem poskrbel za najvišjo prednost v prvem delu (30:40), a so jo zeleni do odmora še malce stopili. Jaka Blažič – ta je bil s 15 točkami najboljši strelec Olimpije v prvem delu – in Karlo Matkovič sta poskrbela, da so Izraelci ob polčasu vodili le za štiri točke (41:45).