in

Neža Klančar tik pod stopničkami; Katja Fain osma

Neža Klančar je za 22 stotink zaostala za bronom. Foto: AP

Klančar je s časom 58:55 dosegla nov slovenski državni rekord, za 23 stotink ga je še izboljšala, a to ni bilo dovolj, da bi se prebila na stopničke. Na najvišji stopnički je Francozinja Charlotte Bonnet (57:47), druga je bila njena rojakinja Beryl Gastaldello (57:67), tretja pa Švedinja Louise Hansson (58:33).

Klančar je zjutraj nastopila tudi na predtekmovanju na 100 m prosto, kjer pa je zaradi natrpanega programa opravila le hitrejše razplavanje in s 57,45 zasedla 42. mesto.

V prvem slovenskem današnjem finalu je Katja Fain na 200 m delfin s časom 2:09:39 osvojila osmo mesto med osmimi finalistkami. Zmagala je Nemka Angelina Kohler, Danka Helena Rosendahl Bach je bila druga, tretja pa je bila Bosanka Lana Pudar.

Fain ima še višje cilje na 200 in 400 metrov prosto.

Slovenska štafeta na 4 x 50 m mešano v postavi Janja Šegel, Tara Vovk, Neža Klančar in Katja Fain je dopoldne dosegla nov slovenski rekord 1:48,38 in se s šestim izidom uvrstila v finale.

Četverica deklet je rekord s prvenstva v Glasgowu leta 2019, kjer je namesto Vovk plavala Tjaša Pintar, popravila kar za 1,56 sekunde.