in

Galatasaray – Man Utd 0:2: Sevilla – PSV Eindhoven 0:0

Obe ekipi se krčevito borita za morebitni preboj v osmino finala tekmovanja, v nekoliko boljšem položaju so gostitelji, ki imajo točko več (4) od rdečih vragov (3).

V skupini si je napredovanje že zagotovil Bayern, ki ima po štirih odigranih krogih edini poln izkupiček točk (12). Köbenhavn jih ima tako kot Galatasaray na drugem mestu štiri.

Medtem ko trener Galatasarayja Okan Buruk praktično nima skrbi s poškodbami svojih varovancev, na drugi strani Eriku Ten Hagu te povzročajo nemalo preglavic.

Zaradi poškodb ne more računati na Casemira, Christiana Eriksena, Jonnyja Evansa, Lisandra Martineza in Masona Mounta, prav tako bosta manjkala tudi Marcus Rashford in Jadon Sancho.

Zadnji dve medsebojni tekmi so dobili turki: 20. novembra 2012 so po golu Buraka Yilmaza slavili z 1:0, na Old Traffordu je bilo v letošnji sezoni 3:2. Zadeli so Wilfried Zaha, Kerem Akturkoglu in Mauro Icardi.

Galatasaray je v letos v 3. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov izločil ljubljansko Olimpijo s skupnim izidom 4:0. V gosteh so zmaji klonili z minimalno razliko (1:0), v Stožicah so Turki slavili z 0:3.

Garnacho in Fernandes utišala Rams Park
Navijači Galatasarayja so znani po bučni podpori na svojem stadionu, po peklenskem vzdušju, ki ga pripravijo, a rdeči vragi se kulise niso ustrašili. Celo nasprotno, hitro so pritisnili na domača vrata, v 11. minuti pa tudi povedli. Po lepem kombiniranju Rasmusa Højlunda in Bruna Fernandesa se je v krasni priložnosti na levi strani znašel Alejandro Garnacho, ki je akcijo zaključil s silovitom strelom pod prečko. Kmalu zatem je na drugi strani igrišča zadišalo po najstrožji kazni, a se glavni sodnik, Španec Jose Sanchez, ni odločil pokazati na belo točko. Sledila je 18. minuti in 2:0 za United, med strelce se je vpisal Bruno Fernandes, ki je zadel s projektilom z razdalje.